KOS

OSOBNÍ VOZY

Opravy a modernizace
osobních vozů

Společnost KOS nabízí v segmentu osobních vozů dle rozsahu různé typy oprav. Jedná se především o běžné opravy, opravy po násilném poškození, periodické a generální opravy. Dále nabízí modernizaci vozů, kdy dochází k úpravě vnitřního uspořádání vozu dle požadavku zákazníka. Jedná se o změny v interiéru vozu (osvětlení, čalounění sedadel, zateplení oddílu,..apod.), či dosazení různých komponentů a systémů (úpravy pro přepravu jízdních kol, rekonstrukce vodního hospodářství,..apod.). Naše společnost rovněž provádí opravy a rekonstrukce historických vozů.

Reference

Modernizace osobních vozů

České dráhy – modernizace čtyřnápravového vozu Bdtee276, který vznikl přestavbou vozu Btme vyráběných Vagónkou Studénka v letech 1986 až 1987. Modernizovaný vůz má dva velkoprostorové oddíly o celkovém počtu 80 sedadel oddělené uprostřed vozu příčkou opatřenou dveřmi.

 

České dráhy – modernizace čtyřnápravového přípojného vozu druhé třídy ř. Btn 054, který má jeden velkoprostorový oddíl pro cestující s uličkou uprostřed a dva nástupní prostory. Nástupní prostor na straně WC je osazen dvěma buňkami WC s umyvadlem, ruční brzdou a hlavním elektrorozvaděčem. Druhý zvětšený nástupní prostor tvoří prostor pro zavěšení a přepravu jízdních kol popř. kočárků. Pro zákazníka bylo zmodernizováno celkem 40 vozů.

 

Regiojet – úprava vybavení vakuového systému WC u vozů B20-73 včetně instalace držáků na jízdní kola

Opravy osobních vozů

České dráhy – periodické opravy vozů Bt a odvozených (Bdt262, Btee285, Bdtee287, Bdtee286)

 

České dráhy  – periodické vyvazovací opravy osobních modernizovaných vozů pro vnitrostátní provoz řady Aee145, Aee152, Bee272, Bee273

 

České dráhy – vyvazovací opravy osobních vozů s podvozky Goerlitz V a Goerlitz Va

 

Strabag – revizní opravy spodku vozů obytných vozů

 

Nové Česko (Nadační fond) – revizní opravy spodku vozů multimediální mobilní vlakové soupravy (Revolution train)

Opravy historických vozů

Slezské zemské dráhy o.p.s. – spoluúčast na opravě lokomotivy U 57.001

 

České dráhy, a.s. Centrum historických vozidel Lužná – opravy historických vozů

 

HERKULES KHKD s.r.o. – oprava pojezdu Tendru 516.097 historické lokomotivy, opravy vozů řady Ce