KOS

OPRAVY DÍLŮ

Opravy a renovace náhradních dílů železničních vozů

Naše společnost provádí opravy dílů železničních vozidel v rámci revizních oprav celých vozů, ale také jako službu zákazníkům jako opravy náhradních dílů, resp. jako tzv. soustředěné opravy. Jedná se především o dvojkolí, ale také o díly pojezdu vozu, brzdy, narážecího a tažného ústrojí.

Dvojkolí

Nejvýznamnější oblastí oprav dílů je dílna oprav dvojkolí, kde opravujeme dvojkolí jak v rámci revizních oprav vozů, tak zákazníkem samostatně dodaná dvojkolí do oprav. Dílna je vybavena pro kompletní opravu dvojkolí osobních i nákladních vozů včetně soustružení profilu S1002, oprav ložiskových skříní, lisování monoblokových kol a brzdových kotoučů a také dynamické vyvažování dvojkolí. Jako mimořádnou službu jsme schopni soustružení povrchu dříku nápravy dvojkolí, které vykazuje povrchové vady.

V oblasti oprav dvojkolí nákladních vozů je dílna certifikovaná pro opravy dle těchto předpisů:

  • KVs5-B-2010 – D0, D1, D2, D3, D4, D5
  • VPI – IS0, IL, IS1, IS2, IS3, 3L
  • SÚNV – N8

Brzda

V oblasti brzd železničních vozidel jsme schopni nabídnout opravy zařízení pneumatické brzdy DAKO, brzdové spojky, spojkové kohouty AKH, stavěče zdrží Stopex a SAB.

Brzdová zařízení DAKO jsou po opravě odzkoušena na zařízení HAKAN s elektronickým záznamem, což garantuje splnění podmínek daných UIC 543.

Pojezd, táhlové a narážecí ústrojí

Jsme schopni nabídnout opravy dílů vozidel, které jsou v provozu často příčinou vyřazení vozu z provozu. Jedná se např. o pružnice, šroubovky, nárazníky apod.

V oblasti nárazníků disponuje zkušebním zařízení s elektronickým záznamem průběhu zkoušky. Pro jejich opravy disponujeme náhradními díly nárazníků mnoha typů vypružení.