Tram Vario plus

Tramvaj Vario LF plus


Jednosměrný čtyřnápravový nízkopodlažní motorový vůz typu VarioLF plus  je určen pro provoz  jedním nebo dvěma vozy ve vlaku nebo soupravou složenou z jednoho motorového vozu a vlečného vozu. Prostřední vstup do vozidla je bezbariérový se zabudovanou nástupní plošinou pro nástup cestujících s invalidním vozíkem a nebo dětským kočárkem. Pojezd vozu má dva hnací plně otočné podvozky KOMFORT plus s primárním i sekundárním vypružením. Vozidla jsou vybavena vně výklopnými dveřmi s elektromechanickým pohonem. Šířka všech dveří je 1 300 mm. Jedna tramvaj pojme 73 stojících a 33 sedících pasažérů.


Elektrická výzbroj na střeše vozidla spolu s trakčními motory na podvozku může být stejnosměrná resp. střídavá. Podíl nízké podlahy tramvaje činí 36%.

 

Tramvaj Vario LF2 plus


Jednosměrný šestinápravový nízkopodlažní motorový dvoučlánkový tramvajový vůz typu VarioLF2 plus je složen ze dvou článků nesených třemi hnacími plně otočnými podvozky KOMFORT plus s primárním a sekundárním odpružením. Koncepce podvozků KOMFORT plus zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti proti vykolejení, komfortní jízdu, nízkou hlučnost tramvaje, minimální kontaktní tlaky a přirozený styk kolo kolej s příznivými ekonomickými parametry.


Podíl nízké podlahy tamvaje činí 43%.